Bio

Dr Simmo teeb aastas ligi 1000 erinevat plastikakirurgilist operatsiooni. Ta töötab paralleelselt nii Tallinnas kui ka Helsingi Ülikooli Kliinikumis, kus ta on plastikakirurgia osakonna ülemarst.

Dr Siim Simmo on kirurg, kes on läbinud plastikakirurgia spetsialiseerumisprogrammi Helsingi Ülikooli Kliinikumis ja saanud rahvusvahelise plastikakirurgi kutse Helsingi Ülikoolist. Helsingi Ülikool on suurim plastikakirurgia keskus Põhja-Euroopas. Lisaks on dr Simmo lõpetanud Skandinaavia ühtse plastikakirurgia koolitusprogrammi, kuhu kuuluvad Taani, Rootsi, Norra, Island ja Soome, ning teinud nendes riikides vastavad erialaeksamid. Samuti on tal rekonstruktiivse mikrokirurgia magistrikraad Barcelona Ülikoolist.

Dr Simmo on väga laialdaste kogemustega kirurg, kel on nii üldkirurgi, rinnavähikirurgi kui ka esteetilise plastikakirurgi taust. Tänu rahvusvahelistele koolitustele on tal väga lai ampluaa. Dr Simmo teeb Eestis enim nii rinnavähendusi kui ka rindade tõstmislõikusi. Tema juures on võimalik teha rinnasuurenduslõikusi erinevate implantaatidega. Saadaval on 6 erineva tootja implantaadid, mille seast valitakse sobivaim, mis vastab patsiendi soovidele ja vajadustele.

Enne plastikakirurgiks spetsialiseerumist töötas dr Simmo üldkirurgina ja rinnavähikirurgina nii Hiiu onkoloogiahaiglas, Mustamäe haiglas kui ka Helsingi Ülikooli Kliinikumis rinnavähikirurgia keskuses. Dr Simmo tõi Eestisse onkoplastilised rinnavähioperatsioonid, võttis Hiiu onkoloogiahaiglas kasutusele valvurlümfisõlme lõikused ja juurutas need igapäevatöösse. Lisaks alustas ta esimesena Eestis koheseid rinnataastusi ehk kaks-ühes-lõikusi, kus samal ajal rinnavähi eemaldamisega taastatakse ka naise rind. Tänu sellele jääb patsiendil ära n-ö ilma rinnata olemise aeg.

Näopiirkonna lõikustest on populaarseimad ülalaugude ja alalaugude korrigeerimine ning näo ringlõikus ehk facelift. Lisaks soovitakse tihti kulmude ja otsmiku tõstmist ning kõrvade kuju korrigeerimist. Postbariaatrilisi (maovähenduslõikuse järgseid) lõikusi tehakse üha enam ning kõige sagedasemad on kõhuplastika, õlavarre plastika, reieplastika ja rasvaimu. Viimastel aastatel on tõusev trend rasvasiirdamised rindadesse ja tuharatesse.

Dr Simmo omab rahvusvahelist litsentsi intiimpiirkonna plastikakirurgiliste operatsioonide teostamiseks.

Transsoolistele on võimalik tema juures teha rindade maskuliniseerimist või feminiseerimist, kuid enne neid lõikusi tuleb patsiendil läbida vastav arstlik komisjon.