Rippuva kõhunaha plastika

Kui kaal märkimisväärselt langeb, on üsna tihti tagajärjeks rippuv liigse naha- ja nahaaluse rasva volt. Abdominoplastika tähendab sellise voldi kirurgilist eemaldamist. Lõikusest jääb küll üsna pikk arm, aga see asub bikiinipiirkonnas, on raskesti märgatav ja muutub ajaga heledamaks, kui mitte täiesti nähtamatuks. Sama lõikuse ajal tehakse vajadusel ka rasvaimu kõrgemale kõhupiirkonda ja külgede peale või trimmitakse kõhulihaseid kirurgiliselt, et lõpptulemus jääks loomulik ning kaunis.

Kõhuplastikaid on kolme sorti:

  1. Minikõhuplastika puhul patsiendi nabapiirkonda ei lõigata.
  2. Täiskõhuplastika puhul tehakse nabale uus avaus, et saaks võimalikult palju eemaldada kõhu liigset rasvkude.
  3. Laiendatud kõhuplastika puhul tehakse kas tsirkulaarne lõige, et ka selja peal olevat liigset nahka eemaldada, või tehakse kõhupiirkonda lisaks horisontaalsele lõikele ka vertikaalne lõige, et eemaldada võimalikult palju rippuvat kõhunahka.

Lõikusele eelneb dr Simmo konsultatsioon, kus räägitakse läbi kõik lõikust puudutavad detailid ja võimalikud tüsistused. Lõikus kestab umbes 1,5–3 tundi ja pärast seda on soovitatav jääda ööseks haiglasse, et võimalikult kiiresti reageerida, kui peaks ilmnema tüsistused. 1–2 nädalat pärast lõikust ei ole soovitatav midagi rasket tõsta, muu argiellu kuuluv on lubatud mõni päev pärast lõikust. Lõikuspiirkond on valulik tavaliselt esimese nädala jooksul.

Konsultatsioon

Meili teel või kohapeal

Protseduuri hind

al. 2890

Protseduuri kestus

1.5-3 tundi

Kliinikus taastumise aeg

1 öö

Tööle naasmise aeg

Sõltuvalt patsiendi seisundist