Rasva siirdamine näopiirkonda

Vananedes hakkab inimese näonahk õhenema ja kaotama volüümi ehk täidlust. Seda võib märgata juba umbes 35. eluaastast. Tekivad esimesed kortsud ja nahaalune rasvkude hakkab kaduma. Inimestel, kellel on kehakaalu veidi rohkem, tulevad need muutused hiljem nähtavale, sest keha suurem rasvaprotsent kompenseerib näost kaduvat rasvkude.

Näo vananemise tunnus ei olegi niipalju kortsud kui volüümi ehk täidluse kadumine. 

Näost kaduvat rasvkude saab asendada lipofilling’uga ehk rasva siirdamisega näo piirkonda. Seda protseduuri tehakse tihti koos näo ringlõikusega, aga võib teha ka eraldi protseduurina. 

Lipofilling’u kõige suurem puudus on see, et kunagi ei tea täpselt, kui palju siirdatud rasvast jääb ellu ja kui palju imendub ära. Selleks et ellu jääks võimalikult palju, tuleb rasva töödelda kõige moodsamate meetoditega ning viia protseduur läbi väga heades ja steriilsetes tingimustes. 

Rasv võetakse puusade juurest või naba piirkonnast. Võetud rasvkude pestakse läbi spetsiaalsete filtrite või tsentrifuugitakse mitu korda. Esialgsest rasvast jääb siirdamiseks alles umbes kümnendik. Spetsiaalsete kanüülidega viiakse rasv vajalikku piirkonda. Kokku ei siirdata tavaliselt rohkem kui 20 ml ühte näo poolde. Vajadusel võib protseduuri korrata. Turvalisem on teha mitu protseduuri, et ühe korraga liiga palju ei süstitaks. Jääv tulemus tekib umbes 2–3 kuu jooksul.

Rasva siirdamist võib kombineerida PRP (platelet rich plasma – trombotsüütide ja kasvufaktoriga rikastatud plasma) protseduuriga.